הארגון פועל בשישה מישורים עיקריים:

אופק למשפט - קידום חקיקה בתחומי הבריאות והרווחה

עמותת אופק, מפעילה קליניקה של עורכי דין, המקדמים הצעות חוק ומשתתפים בדיונים בוועדות הבריאות הרווחה והחינוך של הכנסת וכן מסייעים בהתנדבות למשפחות של נפגעים..
רק בשנה האחרונה, הניחה העמותה על שולחן הכנסת, תיקון לחוק זכויות החולה, המחייב את קופות החולים וחברות הבת שלהם ליידע מטופלים על הזכויות להם הם זכאים.
בנוסף הגישה העמותה, את התיקון לחוק רשומות רפואיות, המחייב את בתי החולים לספק את התיק הרפואי, לכל חולה בתוך 48 שעות מיום שחרורו מבית החולים באמצעים אלקטרוניים.

אופק לבריאות

במסגרת הפעילות להגברת הבטיחות בבתי החולים ומניעת רשלנות רפואית וטעויות רפואיות, מפעילה העמותה, בשיתוף עם המערך לבטיחות המטופל, מערך מתנדבים שחוו רשלנות רפואית אצל בן משפחה ומעבירים סדנאות בטיחות בפני מנהלי סיכונים ורופאים ואחיות אחראים בבתי החולים ברחבי הארץ.

מניעת רשלנות רפואית וטיוח במערכת הבריאות

עמותת "אופק חזרה לחיים" מובילה מאבקים ציבוריים להפסקת הטיוח של מקרי רשלנות רפואית ומלווה מאות משפחות של נפגעי רשלנות רפואית.
במסגרת זו מובילה העמותה קמפיין ציבורי ושותפה להקמת והובלת המטה למניעת רשלנות רפואית ולקידום חוק הנציבות החדש.

מינוי והכשרת הורים לוועדות השמה בחינוך המיוחד

'אופק ארגון חזרה לחיים', נבחר בשנת 2016 ע"י הנהלת משרד החינוך, לשמש כארגון הממנה הורים כנציגים בוועדות השמה לחינוך המיוחד.
בארגון דואגים לבחור הורים אשר יידעו להילחם ולהיאבק על זכויות המשפחות המיוחדות. כמו כן מספק הארגון תמיכה והכשרה להורים הנבחרים והוא שותף יחד עם ארגון צח''י להסדרת תחום ועדות ההשמה.

ליווי משפחות לאחר משבר רפואי

תמיכה מידית לאחר האסון/ האירוע באמצעות ''קציני אופק'' ובנק מתנדבים המורכב מהורים מיוחדים.
משפחה, שחוותה משבר רפואי תקבל הדרכה וייעוץ שיחלו כבר בשלב האשפוז, ע''י מתנדבים מקצועיים (קציני אופק), שהוכשרו באופן ספציפי לתפקיד.
בסיום הליווי, יישארו בידי המשפחה ידע וכלים משמעותיים שיאפשרו להם לנהל את חייהם בצל המשבר הרפואי

עריכת אירועי תרבות ופנאי לילדים והורים לילדים עם צרכים מיוחדים

העמותה מארגנת מספר פעמים בשנה מסיבות לילדים סיעודיים מורכבים בהם משתתפים מתנדבי העמותה ואמנים.
כמו כן מארגנת העמותה, אירועי פנאי להורים לילדים מיוחדים.