השתיקה הורגת

השתיקה הורגת

חברים וחברות,

כולנו מוקירים את צוותי הרופאים והאחיות המסורים, המלאכים בלבן בירוק ובכחול שעושים ימים ולילות למען אזרחיה ומתמודדים עם אתגרים רבים ביותר.אבל, בואו נדבר רגע על הצד האפל של מערכת הבריאות בישראל…

מדי שנה נפגעים 8000 עד 10,000 אזרחים מטעויות ומרשלנות רפואית

מדובר בנתונים מדאיגים – באחוזים גבוהים מאוד ביחס לאוכלוסית המדינה בהשוואה לשאר לעולם המערבי. לצערנו, הרוב המכריע של המקרים אינו מטופל ואף מטויח על ידי משרד הבריאות והנציבות – שאמונה על בעיות משמעת וטיפול ברופאים שסרחו.

כך לדוגמה, משנת 2012 התרחשו בממוצע כ-90,000 מקרים של פגיעה מטעויות או מרשלנות רפואית.

על פי אתר משרד הבריאות שמפרסם (אך באופן מוסתר שגוגל לא יכול לקרוא ושאתם לא תוכלו למצוא) את שמם של הרופאים ואנשי הצוות הרפואי שהורשעו על ידו בעברות שונות מדובר בסך הכול על כ- 380 רופאים (חלקם עוד על מקרים משנות ה-90). כשממוצע התלונות בשנתי נגד אנשי צוות רפואי נע בין 1,300 ל1,700 בשנה אחת!

חשבתם ששמעתם הכל?
רק 380 הרשעות בעשרים שנה! מתוך כ- 198 אלף מקרים של טעויות ורשלנות רפואית!!!

 

30% מתוך ה-380 רופאים ברשימה השחורה, מורשעים בעברות שנוגעות לרשלנות רפואית במגוון דרגות. יתר ההרשעות הינן בכלל בגין אונס, הטרדות מיניות, סחר בתרופות ואברים, עבירות מס והונאות. הרוב הגדול של המקרים לא עוסקים ברשלנות רפואית דה פאקטו.

אם נכמת זאת לאחוזים מדובר ב-רק 0.0003 אחוז מכלל המקרים בעשרים שנים האחרונות!!!

לא צריך להיות רופא או פרופסור בכיר כדי להגדיר זאת כמחדל לאומי, אסון שמוביל את מערכת הבריאות לקטסטרופה שעולה בחיים רבים של אזרחים בזמן שאתם צופים בסרטון זה. אנחנו בעמותת 'אופק' עוסקים במיגור טעויות ורשלנות רפואית, העלאת מודעות ציבורית, חשיפת מידע אלמנטרי לציבור וקידום חקיקה ומדיניות נגד התופעה.

עמותת אופק חזרה לחיים ופורום הנפגעים דורשים:

1.להוציא את הנציבות שאחראית על בקרה וטיפול באנשי צוות רפואי שהתרשלו מידי משרד הבריאות. לא ייתכן שחבריהם של הרופאים יעמידו אותם לועדות משמעת. זו חייבת להיות ועדה בלתי תלויה, ללא שום גורם אינטרסנטי
2. לכנס את ועדת הבריאות לדיון נוסף בנושא.
3. להניח את החוקים שגיבשה העמותה על שולחן הכנסת.
4. לתקצב פעילות של מניעה בתחום בטיחות הטיפול.
5.להחמיר את הענישה של המורשעים ולסלק את "העשבים השוטים" ממערכת הבריאות.
6. לייצר שקיפות מלאה לציבור החולים.
7. להפסיק עם הסכמי ההשתקה!

איך אתם יכולים לסייע להצלת חיים?

1. לחשוף את הנתונים והמספרים ולשתף את כתובת האתר "הכר את הרופא"(www.meetthedoctor.co.il) ו"עמותת אופק"   (ofekor.co.il) לחברים ומכרים.

2. לסייע בחשיפת רופאים מורשעים. באמצעות תרומה.  כל תרומה של 500 ש"ח תסייע לחשוף עוד רופא מורשע. לתרומה מיידית וחשיפת מורשע נוסף לחץ כאן

3. לממן חוות דעת רפואית למשפחה שמתמודדת אם טרגדיה ולא יכולה לממן את המאבק. לתרומה למימון חוות דעת רפואית לחצו כאן
*הקרן לחוות דעת רפואיות מפוקחת ע"י רו"ח, עו"ד  וועדה הבוחנת את הפניות.

4. לסייע בהגנה על קשישים ואזרחים ותיקים מטעויות באמצעות מימון סדנת בטיחות והכנה לניתוחים בבתי אבות ומועדוני קשישים בעלות של 1400 ש"ח.
לתרומה לפרויקט גיל הזהב לחצו כאן

לסייע בפעילות העמותה השוטפת באמצעות חתימה על הוראת קבע בכל סכום! לשותפות בהצלת חיים לחצו כאן

*לעמותה קיים סעיף 46 לצרכי ניכוי מס ואישור ניהול תקין.
 לצפייה באישורים לחצו כאן.
*לעמותה קיימות המלצות מכל גורמי המקצועוהציבוריות.הישראלית.לקריאת ההמלצות לחצו כאן

*עמותת אופק חזרה לחיים מסייעת ב: חשיפת האמת, ליווי המשפחות ופרסום המידע. המספרים המפורסמים ושמות הרופאים מבוססים על נתוני משרד הבריאות, מבקר המדינה וועדות הכנסת.

 

כתבה בערוץ 13 על פרוייקט ''הכר את הרופא'' שיזמה עמותת אופק חזרה לחיים