עמותת אופק לחיים לזכרו של אופק טאוב ז''ל

עמותת אופק לחיים לזכרו של אופק טאוב ז"ל הוקמה, ע"י רות ועמיעד טאוב, הוריו של אופק, שנפגע קשה בגיל שמונה חודשים כתוצאה מרשלנות רפואית ונפטר בשנת 2022. כל פעילות העמותה הינה לזכרו.

מטרת העמותה הינה לשפר את מערכת הבריאות, למנוע פגיעות מיותרות בחולים (מרשלנות או טעויות) ולסייע לחולים ובני משפחותיהם לאחר משבר.

חוסר מענה מצד המערכת ככלל והממסד הרפואי בפרט, יצר את הצורך בסיוע להורים ולבני משפחות, המתמודדים עם בן משפחה שחלה או נפצע ועם המשברים הרפואיים, הנפשיים, הכלכליים והבירוקרטיים שהם חווים.

 בנוסף למשבר בתקופה זו, המשפחה מתקשה בקיום חיים תקינים. מכיוון שהמדינה אינה מספקת שום מסגרת המסייעת לחולים ובני משפחותיהם לאחר השחרור מבית החולים, לקח על עצמו ארגון "אופק חזרה לחיים", לסייע למשפחות ולהקנות להם "חכות" – בעזרתן יבנו בעצמם את המשך חייהם, בצורה המיטבית, למרות האסון שעברו.

העמותה מייעצת ומלווה בחינם משפחות אשר חוו רשלנות רפואית או כשיש חשד למקרה כזה, ופועלת מול מערכת הבריאות למנוע את האסון הבא. 
*כל פעילות העמותה והסיוע ניתנים בחינם לנפגעים, לחולים ולפונים!

    מטרות העמותה העיקריות

  • הענקת מענה מקצועי ומיטיבי למשפחות שעולמן התהפך עליהן באחת עקב האסון ובשל כך הן חשופות להדרה חברתית. 
  • קידום הבטיחות במערכת הבריאות וצמצום מקרים של רשלנות רפואית באמצעות קידום בטיחות המטופל בדגש על גילוי נאות וחקר תאונות.  

תחומי פעילות עיקריים

  1. תמיכה מיידית לאחר האסון/האירוע באמצעות בנק המתנדבים שלנו.
  2. הובלת חקיקה, קידום פעילות ציבורית והפעלת מערך הסברה למניעת רשלנות רפואית וטיוח במערכת הבריאות.
  3. הכשרות וסדנאות לצוותים רפואיים להגברת המודעות לנושא בטיחות הטיפול והאחריות האישית בתחום זה. 
  4. מניעת רשלנות רפואית וטעויות רפואיות, ליווי הנפגעים וקידום בטיחות הטיפול במערכת הבריאות.

פעילות העמותה עוזרת להפחית את מספר נפגעי הרשלנות הרפואית מידי שנה ושיפור מצבם של הנפגעים. במקביל לסייע למשפחות וחולים שנפגעו לחזור לחיים פרודוקטיביים בצל המשבר הרפואי, וכן להגיע למצב בו הם יכולים לממש את הזכויות המגיעות להם בעקבות הפגיעה מגורם נטול אינטרסים וללא תשלום.

אנו יודעים כי המצב היום הינו שנפגעים רבים מוותרים על הצדק ועל יכולתם לקבל שיפוי בשל העלויות הגבוהות של התהליכים בהם עומדים אזרחים תמימים מול מערכות חזקות ומנוסות וסוללות עורכי דין.

עמותת אופק עומדת ותעמוד לצידם ללא תמורה עם יכולות, ניסיון, מתן כלים ושירותים שיאפשרו להם הן מיצוי זכויות והן חזרה לשגרה בהתאם למידת הפגיעה.

עמותת אופק הינה היחידה בישראל המסייעת להגברת הבטיחות בבתי החולים, מניעת רשלנות רפואית וטעויות רפואיות וילווי משפחות.  היוזמות שפיתחה העמותה הינם ייחודיות ובלעדיות בישראל ובחלק מהתחומים אף בעולם החל מהסדנאות הפיזיות אינטראקטיביות בנושא גילוי נאות, דרך החיבור בין נפגעי רשלנות רפואית לצווותים הרפואיים לתהליך הפקות לקחים והקמת הקרן למימון חוות דעת רפואיות וכלה בליווי הפרסונלי בשיטת case management עבור המשפחות העומדות לבדם אל מול כל העולם.

*העמותה מוכרת כידיד בית המשפט העליון וכמוסמכת למינוי נציגים לועדות השמה מטעם משרד החינוך.

לצוות העמותה לחץ כאן

"מה שעשינו למען עצמנו בלבד – מת איתנו.  מה שעשינו למען אחרים ולמען העולם – חי לנצח